Akü Montaj

Çelik Akü 60 Amper Start-Stop AGM 720CCA

Çelik Akü 12 Volt 60 Amper Start-Stop AGM 720CCA

Yakıt ekonomisi ve karbondioksit salınımını azaltan, Start-Stop sistemine sahip araçlarda kullanılmak üzere tasarlanmış akülerdir. Bu akülerin genel özelliği, Start-Stop sisteminde ihtiyaç duyulan yüksek enerji gereksinimine uygun olarak üretilmiştir. Start-Stop akülerimiz, EFB (Geliştirilmiş Sulu Tip) Akü ve AGM (Kuru tip) Akü olarak iki tipte bulunmaktadır.

Start-Stop için geliştirilmiş son teknoloji Özel alaşımlı yeni tasarımlı plaklar Verimliliği yükseltilmiş aktif madde Özel elyaflı ve şarj-deşarj çevrimlerine dayanıklı polietilen seperatör Araç özelliğine göre farklılaştırılmış alternatif iç yapılar Yüksek oranlı deşarj ve hızlı şarj alma özelliği Uzun ömürlü ve bakım gerektirmeyen özelliği

AGM teknoloji akülerimiz, ileri düzeyde Start&Stop özellikli araçlarda kullanım için özel olarak tasarlanmıştır. Bu akülerimiz, kurşun asit akü teknolojisinin ulaştığı son nokta olan VRLA (valf ayarlı kurşun asit) AGM (absorbed glass mat – emdirilmiş cam elyaf) tiptedir. Sahip olduğu bu yeni teknoloji sayesinde içerisinde serbest halde elektrolit bulunmamaktadır. VRLA özelliği sayesinde gaz rekombinasyon sistemine sahiptir. Standart sulu akülerdeki bakım gerektirmeme özelliği geliştirilmiştir. Döküm yapıda pozitif plaklar ve con-cast yapıda negatif plakları ile sağlam bir iç yapıya sahip olup, standart sulu akülere oranla daha yüksek marş gücü ve ömür dayanımına sahiptir. Geliştirilmiş S&S sistemlerinde kullanılmak üzere en uygun yapıda üretilmiş aküdür.

GM aküleri, cam elyaflı seperatörler içine emilerek sabitlenmiş elektrolit ve gaz geri dönüşüm sistemine sahip olup, kurşun asit akü teknolojisinde gelinen en son seviyededir. Sabitlenen elektrolit nedeniyle kaza ile kırılma durumunda, insan ve çevreyi olumsuz etkilemez. Gaz geri dönüşümü nedeniyle, su kaybı sıfıra yakındır ve uzun süre bekleme özelliğine sahiptir. Özel alaşım, ızgara ve plak tasarımına sahiptir. Aktif madde kaybı çok düşük ve asit sızdırmaz özelliklidir. Güçlü yapısal özellikleri sayesinde yüksek ömür dayanımına sahiptir.

  • Eski akü iadesiz   370₺
  • Eski akü iadeli     320₺
  • KAZANCINIZ        50₺
Hizmet bölgemiz dışına bedava kargo Hizmet bölgemiz içine ücretsiz montaj
  • Çelik Akü 60 Amper Start-Stop AGM 720CCA
BEDAVA kargolu fiyatı
370₺
TEKNİK DETAYLAR
Genel Bilgiler :

Marka: Çelik Akü

Kısa Kod: AGM.L2.60.068.A (LS2-60AGM)

Avrupa Tip Kod:

Madde Numarası:

Barkod:

UK Kodu:

Fiziksel Özellikler

Gerilim :12 Volt

SAE Soğuk Marş Akımı: 720CCA

EN Soğuk Marş Akımı: 680CCA

Kasa Boyutu :

Ağırlık: 16 Kg

En x Boy x Yük: 242X175X190mm